Item #:  COV93200DBK-3 ID #:  95352 Vendor SKU:  COV93200DBK-3
This Premium Swim Spa Cover (93" X 200") Is Finished In A Sleek Black, Making It A Stylish Addition To Your Outdoor Space While Providing Exceptional Insulation. The 2.0 Taper Design Ensures Effective Water Runoff, Keeping Your Spa Clean And Well-maintained.
Key Features:
Dimensions: 93" X 200"
Stylish Black Color
4-piece Design For Easy Handling
2.0 Taper For Improved Runoff
Cal Armor Material For Weather Resistance
Effective Heat Retention
Simple Installation Process
Weight: 120.00 lb
Used by Cal Spas
Most Popular
Quick Spa Parts - Hot Tub SPA COVER 84 X 84 BASIC 4-2.5" TAPER DARKBROWN CAL ARMOR
Spa Cover 84 X 84 Basic 4-2.5" Taper Darkbrown Cal Armor
Quick Spa Parts - Hot Tub SPA COVER 93 X 93 BASIC 4-2.5" TAPER GRAY CAL ARMOR
Spa Cover 93 X 93 Basic 4-2.5" Taper Gray Cal Armor
Quick Spa Parts - Hot Tub SPA COVER 84 X 84 BASIC 4-2.5" TAPER GRAY CAL ARMOR
Spa Cover 84 X 84 Basic 4-2.5" Taper Gray Cal Armor
Quick Spa Parts - Hot Tub SWIM SPA COVER 93 X 151 (4PC) DLX 5-3" 2.0 TAPER GRAY CAL ARMOR
Swim Spa Cover 93 X 151 (4Pc) Dlx 5-3" 2.0 Taper Gray Cal Armor
Key Features
Affordable hot tub replacement parts with the best-in-class quality
  • The very best in quality and customer services
  • Quick deliveries
  • Carries replacement parts for over 25 of the biggest brands in the hot tub industry
California Proposition 65
WARNINGS:
Specific Product, Chemical, and Area Exposure
Food Exposure
Wood Dust Exposure
Furniture Product Exposure
For more information on Prop 65, go to: www.p65warnings.ca.gov
Recently Viewed Items
Quick Spa Parts - Hot Tub Spa Cover Ul Round Grey 74x85 8"R Vista
Spa Cover Ul Round Grey 74X85 8"R Vista
(79)
Quick Spa Parts - Hot Tub Spa Cover Ul Round Brown 78x78 H T
Spa Cover Ul Round Brown 78X78 H T
(103)
Quick Spa Parts - Hot Tub Spa Cover 93" x 93" Delux 5-3" Taper - Gray
Spa Cover 93" X 93" Delux 5-3" Taper - Gray
Quick Spa Parts - Hot Tub SWIM SPA COVER 93 X 188 DLX 5-3" 2.0 TAPER brown
Swim Spa Cover 93 X 188 Dlx 5-3" 2.0 Taper Brown
Quick Spa Parts - Hot Tub Spa Cover 78" x 84" Basic 4-2.5" Taper - brown(Folds On The 84" Side)
Spa Cover 78" X 84" Basic 4-2.5" Taper - Brown(Folds On The 84" Side)