Item #:  COV93188DDB-3 ID #:  95350 Vendor SKU:  COV93188DDB-3
This Superb Dark Brown Swim Spa Cover (93" X 188") Excels In Providing Both Insulation And Durability. With A Practical 2.0 Taper Design, It Promotes Effective Water Runoff, Ensuring That Your Spa Stays Clean And Stable.
Key Features:
Dimensions: 93" X 188"
Dark Brown Finish For A Stylish Look
4-piece Durable Design
2.0 Taper For Optimal Water Runoff
Cal Armor Material For Longevity
Exceptional Heat Retention
Ease Of Handling And Installation
Weight: 120.00 lb
Used by Cal Spas
Most Popular
Quick Spa Parts - Hot Tub SWIM SPA COVER 93 X 151 (4PC) DLX 5-3" 2.0 TAPER GRAY CAL ARMOR
Swim Spa Cover 93 X 151 (4Pc) Dlx 5-3" 2.0 Taper Gray Cal Armor
Quick Spa Parts - Hot Tub SPA COVER 84 X 84 BASIC 4-2.5" TAPER DARKBROWN CAL ARMOR
Spa Cover 84 X 84 Basic 4-2.5" Taper Darkbrown Cal Armor
Quick Spa Parts - Hot Tub SPA COVER 84 X 84 BASIC 4-2.5" TAPER GRAY CAL ARMOR
Spa Cover 84 X 84 Basic 4-2.5" Taper Gray Cal Armor
Quick Spa Parts - Hot Tub SPA COVER 93 X 93 BASIC 4-2.5" TAPER GRAY CAL ARMOR
Spa Cover 93 X 93 Basic 4-2.5" Taper Gray Cal Armor
Key Features
Affordable hot tub replacement parts with the best-in-class quality
  • The very best in quality and customer services
  • Quick deliveries
  • Carries replacement parts for over 25 of the biggest brands in the hot tub industry
California Proposition 65
WARNINGS:
Specific Product, Chemical, and Area Exposure
Food Exposure
Wood Dust Exposure
Furniture Product Exposure
For more information on Prop 65, go to: www.p65warnings.ca.gov
Recently Viewed Items
Quick Spa Parts - Hot Tub SPA COVER 87 X 87  BASIC 4-2" TAPER DARKBROWN CAL ARMOR
Spa Cover 87 X 87 Basic 4-2" Taper Darkbrown Cal Armor
Quick Spa Parts - Hot Tub COV8484BDB-3-CH
Cov8484bdb-3-Ch
(135)
Quick Spa Parts - Hot Tub Spa Cover 76" x 84" Standard 5-3" Taper - Grey
Spa Cover 76" X 84" Standard 5-3" Taper - Grey
Quick Spa Parts - Hot Tub Spa Cover 84" x 84" Standard 5-3" Taper - brown
Spa Cover 84" X 84" Standard 5-3" Taper - Brown