Item #:  COV93188DBK-3 ID #:  95349 Vendor SKU:  COV93188DBK-3
This Sophisticated Black Swim Spa Cover (93" X 188") Is Crafted To Provide Superior Insulation While Enhancing Energy Efficiency. The 2.0 Taper Facilitates Effective Water Runoff, Ensuring Your Spa Remains Clear And Well Protected.
Key Features:
Dimensions: 93" X 188"
Sleek Black Finish For Elegance
4-piece Assembly For Convenience
2.0 Taper For Efficient Water Runoff
Weather-resistant Cal Armor Material
Superior Heat Retention Capabilities
Designed For Easy Setup And Use
Weight: 120.00 lb
Used by Cal Spas
Most Popular
Quick Spa Parts - Hot Tub SWIM SPA COVER 93 X 151 (4PC) DLX 5-3" 2.0 TAPER GRAY CAL ARMOR
Swim Spa Cover 93 X 151 (4Pc) Dlx 5-3" 2.0 Taper Gray Cal Armor
Quick Spa Parts - Hot Tub SPA COVER 93 X 93 BASIC 4-2.5" TAPER GRAY CAL ARMOR
Spa Cover 93 X 93 Basic 4-2.5" Taper Gray Cal Armor
Quick Spa Parts - Hot Tub SPA COVER 84 X 84 BASIC 4-2.5" TAPER DARKBROWN CAL ARMOR
Spa Cover 84 X 84 Basic 4-2.5" Taper Darkbrown Cal Armor
Quick Spa Parts - Hot Tub SPA COVER 84 X 84 BASIC 4-2.5" TAPER GRAY CAL ARMOR
Spa Cover 84 X 84 Basic 4-2.5" Taper Gray Cal Armor
Key Features
Affordable hot tub replacement parts with the best-in-class quality
  • The very best in quality and customer services
  • Quick deliveries
  • Carries replacement parts for over 25 of the biggest brands in the hot tub industry
California Proposition 65
WARNINGS:
Specific Product, Chemical, and Area Exposure
Food Exposure
Wood Dust Exposure
Furniture Product Exposure
For more information on Prop 65, go to: www.p65warnings.ca.gov
Recently Viewed Items
Quick Spa Parts - Hot Tub Spa Cover 76" x 84" Standard 5-3" Taper - Grey
Spa Cover 76" X 84" Standard 5-3" Taper - Grey
Quick Spa Parts - Hot Tub Spa Cover 84" x 84" Standard 5-3" Taper - Grey
Spa Cover 84" X 84" Standard 5-3" Taper - Grey
Quick Spa Parts - Hot Tub SPA COVER 72 X 72 TRI STD 5-3" TAPER DARKBROWN CAL ARMOR
Spa Cover 72 X 72 Tri Std 5-3" Taper Darkbrown Cal Armor
Quick Spa Parts - Hot Tub Spa Cover 72" x 72" Tri Standard 5-3" Taper - Gray
Spa Cover 72" X 72" Tri Standard 5-3" Taper - Gray