Item #:  COV93130DG-3 ID #:  95339 Vendor SKU:  COV93130DG-3
The Deluxe Gray Spa Cover, Measuring 93" X 130", Features A Thoughtful 5-inch Taper That Facilitates Efficient Water Runoff. Constructed With A 2.0 Foam Density, It Ensures Exceptional Insulation And Heat Retention Abilities That Translate Into Decreased Energy Expenses. Built With Cal Armor Material, This Cover Promises Dependable Performance, Protecting Your Spa From Various Environmental Conditions.
Key Features:
Elegant Gray Design
Effective Insulation For Heat Retention
5-inch Taper For Excellent Runoff
Durable Cal Armor Construction
Size: 93" X 130"
Energy-efficient Performance
Three-piece Design For Ease Of Use
Weight: 90.00 lb
Used by Cal Spas
Most Popular
Quick Spa Parts - Hot Tub SPA COVER 84 X 84 BASIC 4-2.5" TAPER GRAY CAL ARMOR
Spa Cover 84 X 84 Basic 4-2.5" Taper Gray Cal Armor
Quick Spa Parts - Hot Tub SPA COVER 93 X 93 BASIC 4-2.5" TAPER GRAY CAL ARMOR
Spa Cover 93 X 93 Basic 4-2.5" Taper Gray Cal Armor
Quick Spa Parts - Hot Tub SWIM SPA COVER 93 X 151 (4PC) DLX 5-3" 2.0 TAPER GRAY CAL ARMOR
Swim Spa Cover 93 X 151 (4Pc) Dlx 5-3" 2.0 Taper Gray Cal Armor
Quick Spa Parts - Hot Tub SPA COVER 84 X 84 BASIC 4-2.5" TAPER DARKBROWN CAL ARMOR
Spa Cover 84 X 84 Basic 4-2.5" Taper Darkbrown Cal Armor
Key Features
Affordable hot tub replacement parts with the best-in-class quality
  • The very best in quality and customer services
  • Quick deliveries
  • Carries replacement parts for over 25 of the biggest brands in the hot tub industry
California Proposition 65
WARNINGS:
Specific Product, Chemical, and Area Exposure
Food Exposure
Wood Dust Exposure
Furniture Product Exposure
For more information on Prop 65, go to: www.p65warnings.ca.gov
Recently Viewed Items
Quick Spa Parts - Hot Tub CoverSaver - 88" X 120"
Coversaver - 88" X 120"
(118)
Quick Spa Parts - Hot Tub Spa Cover Ul Round Grey 93 x 199 Olympian Swim Spa 5
Spa Cover Ul Round Grey 93 X 199 Olympian Swim Spa 5
Quick Spa Parts - Hot Tub SWIM SPA COVER 93 X 210 (4pc) DLX 5-3" 2.0 TAPER GRAY CAL ARMOR
Swim Spa Cover 93 X 210 (4Pc) Dlx 5-3" 2.0 Taper Gray Cal Armor
Quick Spa Parts - Hot Tub SPA COVER 84 X 93 STD 5-3" TAPER GRAY (PARTS)
Spa Cover 84 X 93 Std 5-3" Taper Gray (Parts)
Quick Spa Parts - Hot Tub Swim Spa Cover 93" x 130" (3Pc) Delux 5-3" 2.0 Taper - brown
Swim Spa Cover 93" X 130" (3Pc) Delux 5-3" 2.0 Taper - Brown