Item #:  COV93130DDB-3 ID #:  95338 Vendor SKU:  COV93130DDB-3
This Dark Brown Deluxe Spa Cover, Sized At 93" X 130", Includes A 5-inch Taper That Promotes Effective Water Runoff. Featuring A 2.0 Foam Density, It Significantly Enhances Insulation, Retaining Heat And Lowering Energy Bills. Crafted With Cal Armor Material, This Cover Provides Durable Protection Against Varying Weather, Making It A Valuable Addition To Your Spa Maintenance Arsenal.
Key Features:
Stylish Dark Brown Color
5-inch Taper For Optimal Runoff
2.0 Foam Density For Effective Insulation
Durable Cal Armor Material
Dimensions: 93" X 130"
Energy-efficient Performance
Three-piece Construction For Convenience
Weight: 90.00 lb
Used by Cal Spas
Most Popular
Quick Spa Parts - Hot Tub SPA COVER 93 X 93 BASIC 4-2.5" TAPER GRAY CAL ARMOR
Spa Cover 93 X 93 Basic 4-2.5" Taper Gray Cal Armor
Quick Spa Parts - Hot Tub SPA COVER 84 X 84 BASIC 4-2.5" TAPER DARKBROWN CAL ARMOR
Spa Cover 84 X 84 Basic 4-2.5" Taper Darkbrown Cal Armor
Quick Spa Parts - Hot Tub SPA COVER 84 X 84 BASIC 4-2.5" TAPER GRAY CAL ARMOR
Spa Cover 84 X 84 Basic 4-2.5" Taper Gray Cal Armor
Quick Spa Parts - Hot Tub SWIM SPA COVER 93 X 151 (4PC) DLX 5-3" 2.0 TAPER GRAY CAL ARMOR
Swim Spa Cover 93 X 151 (4Pc) Dlx 5-3" 2.0 Taper Gray Cal Armor
Key Features
Affordable hot tub replacement parts with the best-in-class quality
  • The very best in quality and customer services
  • Quick deliveries
  • Carries replacement parts for over 25 of the biggest brands in the hot tub industry
California Proposition 65
WARNINGS:
Specific Product, Chemical, and Area Exposure
Food Exposure
Wood Dust Exposure
Furniture Product Exposure
For more information on Prop 65, go to: www.p65warnings.ca.gov
Recently Viewed Items
Quick Spa Parts - Hot Tub SPA COVER 72 X 72 TRI STD 5-3" TAPER GRAY CAL ARMOR
Spa Cover 72 X 72 Tri Std 5-3" Taper Gray Cal Armor
Quick Spa Parts - Hot Tub SPA COVER 93 X 93 STD 5-3" TAPER DARK BROWN CAL ARMOR
Spa Cover 93 X 93 Std 5-3" Taper Dark Brown Cal Armor
Quick Spa Parts - Hot Tub Spa Cover 74" x 84" Basic 4-2.5" Taper - Gray
Spa Cover 74" X 84" Basic 4-2.5" Taper - Gray