Item #:  COV93188D53S-WN-2 ID #:  95187 Vendor SKU:  COV93188D53S-WN-2
This Durable Brown Swim Spa Cover (93" X 188") Is Engineered To Provide Superior Insulation And Energy Efficiency. Featuring A 2.0 Taper Design, It Promotes Effective Water Runoff To Keep Your Spa Clean And Ready For Use.
Key Features:
Dimensions: 93" X 188"
Rich Brown Finish
4-piece Construction For Easy Handling
2.0 Taper To Improve Water Runoff
Weather-resistant Materials For Durability
Superior Heat Retention For Energy Efficiency
Simple To Install And Use
Weight: 120.00 lb
Used by Cal Spas
Most Popular
Quick Spa Parts - Hot Tub SPA COVER 93 X 93 BASIC 4-2.5" TAPER GRAY CAL ARMOR
Spa Cover 93 X 93 Basic 4-2.5" Taper Gray Cal Armor
Quick Spa Parts - Hot Tub SPA COVER 84 X 84 BASIC 4-2.5" TAPER GRAY CAL ARMOR
Spa Cover 84 X 84 Basic 4-2.5" Taper Gray Cal Armor
Quick Spa Parts - Hot Tub SWIM SPA COVER 93 X 151 (4PC) DLX 5-3" 2.0 TAPER GRAY CAL ARMOR
Swim Spa Cover 93 X 151 (4Pc) Dlx 5-3" 2.0 Taper Gray Cal Armor
Quick Spa Parts - Hot Tub SPA COVER 84 X 84 BASIC 4-2.5" TAPER DARKBROWN CAL ARMOR
Spa Cover 84 X 84 Basic 4-2.5" Taper Darkbrown Cal Armor
Key Features
Affordable hot tub replacement parts with the best-in-class quality
  • The very best in quality and customer services
  • Quick deliveries
  • Carries replacement parts for over 25 of the biggest brands in the hot tub industry
California Proposition 65
WARNINGS:
Specific Product, Chemical, and Area Exposure
Food Exposure
Wood Dust Exposure
Furniture Product Exposure
For more information on Prop 65, go to: www.p65warnings.ca.gov
Recently Viewed Items
Quick Spa Parts - Hot Tub SPA COVER 78" ROUND BASIC 4-2.5" TAPER BLACK CAL ARMOR
Spa Cover 78" Round Basic 4-2.5" Taper Black Cal Armor
Quick Spa Parts - Hot Tub Spa Cover 72" x 72" Tri Basic 4-2.5" Taper - Gray
Spa Cover 72" X 72" Tri Basic 4-2.5" Taper - Gray
Quick Spa Parts - Hot Tub SPA COVER 78 X 78 STD  5-3" TAPER brown
Spa Cover 78 X 78 Std 5-3" Taper Brown
(16)
Quick Spa Parts - Hot Tub Spa Cover 78 x 84 Std 5-3" Taper - Grey (Folds on the 84" Side)
Spa Cover 78 X 84 Std 5-3" Taper - Grey (Folds On The 84" Side)